Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Günlük ihtiyaçlar hiçbir zaman bitmemektedir. Bu ihtiyaçları rahat karşılayabilmek için ise nakit paraya veya kredi kartına ihtiyacımız olmaktadır. Özellikle yapılan büyük miktarlı alışverişlerde senedin yerini artık kredi kartları almıştır. En küçük alışveriş mağazalarında bile artık POS cihazları kullanılmaktadır. Kredi kartları yapılan alışverişin miktarına göre puan kazandırabilmekte ertelemeli taksit seçenekleri sunmaktadır. Bu nedenle insanlarda kartlarını seçerlerken özellikli kartları tercih etmektedirler. Kullanımı her ne kadar kolay ve rahat olsa da harcanan paraların ödenme zamanı geldiğinde ise insanlar görünenden daha fazla zorlanmaktadırlar.

Bazı kredi kartlarının geçmediği anlaşmalı olmadığı yerler vardır. Taksitlendirme seçeneği bu durumda mesaj yoluyla devreye girmektedir. Banka kendince bir alışveriş miktarı belirlemektedir. Kullanıcı bu miktar veya üstünde alışveriş yaptığından kısa bir süre sonra telefonuna mesaj gelmektedir. Bu mesajda vermiş olduğu faiz oranını kabul etmeniz karşılığında işlemi taksitlendirebilmektedir. Kredi kartı taksitlendirme işlemi tüm bankalarda faiz karşılığında uygulanmaktadır. Bunun haricinde ise müşteri hizmetlerini arayarak veya internet bankacılığını kullanarak da taksitlendirme yapabilmeniz mümkündür. Âmâ öncelikle internet bankacılığı için müşteri numarası ve şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır.

Yaşam şartları günden güne insanları daha da zorlamaktadır. Kredi kartı kullanımı insanların en büyük ihtiyacı haline gelmiştir. Çoğu yerde nakit parasız alışveriş imkânsızlaşmıştır. Alışveriş yaparken dikkatli harcama yapılması ve yapılan harcamaların hesaplanması gerekmektedir. Bunun nedeni hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar olan aralıkta ödemelerin düzenli yapılması içindir. Fazla para harcayıp ödeme zamanı gelindiğinde ödeme yapılmaması insanların canını sıkmaktadır. Toplam tutar ve asgari tutar olarak iki ödeme istenmektedir. Ödemeniz gereken toplam tutardır. Toplam tutarın ödenemediği durumlarda asgari tutarın ödenmesi zorunludur. Asgari tutarı ödemeniz demek kalan borçlarınızın yavaş yavaş siz farkında olmadan çoğalması demektir. Asgari tutarın ödenmesi kredi kartının kullanıma açık kalmasını, içerisindeki limit kadar harcama yapılabilmesini sağlama ve yasal işlemlerin uygulanmamasını sağlamaktadır. Ne kadar borcunuz var ise tamamının ödenebilmesi için imkânlarınızı zorlamadığınız takdirde sıkıntı yaşamanız mümkün olmaktadır. Toplam borcunuz 1000 TL ise asgari tutar yaklaşık olarak 250 TL civarlarında gelmektedir.250 TL ödediniz ve kalan borç 750 TL’dir. Banka ödemediğiniz bu para içinde sizden faizini alacaktır. Sürekli asgari tutar ödemesini yapıyorsanız zaman kaybetmeden kredi kartı taksitlendirme işlemini yapmalısınız.

Kredi kartı taksitlendirme işlemini yapmanız borçlarınızdan tamamen kurtulabilmeniz için gerekli bir işlemdir. Çoğunlukla kullanılan birkaç yöntem bulunmaktadır. Nakit avans son zamanlarda insanların tercihleri arasında yer alan ve kredi kartı içerisinde kullanılabilir limit olduğu zaman çekilebilmektedir. Bu yöntem çoğunlukla insanların az miktarlı borçlarını kapatmaları için kullanılmaktadır. Kredi kartı limitiniz 1600 TL ve borcunuz 1200 TL ve ödemeniz gereken asgari tutar 300 TL ve ödenen borç asgari tutarsa kalan borç 900 TL olmaktadır. Bunu ödeyebilecek güçte değilseniz hesap içerisinde 900 TL çekip bankanın da vermiş olacağı faizi kabul ederek 12-24-36 ay vade yapabilme şansınız olabilmektedir. Kredi kartı ekstrenize yeni bir taksit olarak yansıyacaktır.

Kredi kartı ödemesi yapamıyor, eşinizden, dostunuzdan, ailenizden, arkadaşlarınızdan, bankalardan size yardımcı olabilecek bir alternatif yoksa bu durumda tamamen işlemlerini yasal yollardan yapan kredi kartı taksitlendirme firmalarından yardım almalısınız. Size en son yardımcı olabilecek şirketler sizlere sundukları olanaklarla borçlarınızdan kurtulmanızı sağlamaktadırlar. Borçlarınızla baş edemiyor ve altından kalkamayacak faizlerle uğraşmaktaysanız zaman kaybetmeden taksitlendirme işlemini yapmalısınız. İnternet üzerinden veya mesaj yolu ile firmalara ulaşabilmektesiniz. Sizinle iletişime geçecek olan firma yetkilisi ile aklınıza takılan tüm soruları sorarak yanıtlarını da alıp kararınızı verebilirsiniz. Daha sonra şubeye kimliğiniz ve kredi kartlarınızla başvurmanız yeterli olacaktır. Firmalar kredi kartı âdetiniz kaç olursa olsun öncelikle toplam borcu hesaplamaktadır. Firmanın kendi belirlemiş olduğu komisyonu da hesaplayarak tüm kredi kartı borçlarınızı ödemektedir. Ödeme işleminden sonra karttan taksitli alışveriş yapılmaktadır. Her bankanın çalışması, işleyişi, kampanyaları değişiklik göstermektedir. Ödeme planı sizin bütçenize göre yapılmaktadır. Bankaların 2-3 ve 4 ay arasında ertelemelerinden de yararlanabilmeniz mümkündür. Bu aylar içerisinde hiçbir ücret ödememektesiniz. Kredi kartı taksitlendirme işlemi yapılırken senet ya da kefile ihtiyaç yoktur. Tüm işlemler kanuni ve yasal olarak yürütülmektedir.

Kredi kartı borçlarınızdan kurtulmak için daha fazla zaman kaybetmeden taksitlendirme yapmalısınız.

Tagged with:
Posted in Genel